V rámci skupiny České spořitelny spolupracujeme s oddělením otevřeného bankovnictví. Dlouhodobě poskytuje konzultace a poradenství ohledně serverless technologií, které vedou k celkové optimalizaci funkčnosti a podíleli jsme se i na připravovaném projektu dohodnuto.cz.

OTEVŘENÉ BANKOVNICTVÍ

Projekty

  • Dohodnuto.cz - připravovaný portál pro usnadnění prodeje puožitého zboží na platformě C2C.
  • Konzultace a poradenství ohledně serverless technologií.

Dohodnuto.cz

V rámci České Spořitelny jsme pracovali na webové platformě pro bezpečné obchodování na internetu. Prvotním zaměřením této platformy jsou internetové bazary a ochrana obou obchodujících stran proti podvodům. Česká Spořitelna, jako třetí strana, zprostředkuje bankovní účet pro bezpečný převod peněz při koupi daného zboží / služby a peníze uvolní prodávajícímu až poté, co obchod úspěšně proběhl. Dále také Česká Spořitelna hraje roli autority, na kterou se obchodující strany mohou obrátit při řešení případných problémů ohledně obchodů. Ambice platformy nekončí u internetových bazarů a její využití je potenciálně daleko širší, v době naší spolupráce se však jednalo primárně o internetové bazary. Jedna z hlavních vlastností je, že se nejedná o samostatný bazar, ale o plugin, který není přímo závislý na jiných systémech a lze ho využít prakticky kdekoliv. V rámci funkcionalit platformy šlo hlavně o provedení uživatele skrze celý proces prodeje, přehlednou prezentaci stavu obchodu a možných dalších kroků.

My, jako Qest, jsme implementovali front-end část platformy, která je napojená na back-end implementovaný interním týmem ČS. Výzvou v tomto projektu bylo stihnout vše implementovat včas, neboť bylo potřeba platformu co nejrychleji dostat do fáze testování, aby se ověřily, či vyvrátily nejrůznější předpoklady. Zajímavá byla právě spolupráce s interním týmem ČS, který měl projekt velice dobře připravený. Díky tomu jsme dobře věděli, jak bude flow aplikace vypadat již před začátkem vývoje a také na co bude potřeba myslet z technického hlediska.

TECHNOLOGIE

React.js, Typescript, GraphQL