KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ

Hunter Games jsou interaktivní, geolokační, zážitkové hry s dějem, při kterých hráči řeší sérii úkolů a luští šifry. Digitální prostředí se zde propojuje s reálným a hraní populárních her v terénu dostává nový rozměr. Cílem každé hry je splnit určitý počet úkolů, které mohou, ale i nemusí být vázané na danou lokalitu, v co nejkratším čase.
Jde o boj, zábavu a vítězství!

ANALÝZA

Provedli jsme rozsáhlou analýzu stávajícího systému. Úzce jsme spolupracovali se zakladateli startupu a navrhli jsme kompletně nový systém se zcela novými aplikacemi. Nad návrhem uživatelského rozhraní jsme strávili nespočet hodin. Hry jsou určené pro širokou veřejnost a hratelnost je v tomto případě zásadní.


ZAHRAJETE SI I V LESE, NEBO NA ALJAŠCE

Hunter Games hry se hrají pomocí aplikace v mobilním zařízení. Nejste však u hry samotné odkázáni na internetové připojení. Jednak proto, že jsou hry outdoorové a mnohdy jsou v místech mimo dosah, a dále z důvodu ceny roamingových dat. Bylo třeba vymyslet, jak hry implementovat, abychom dosáhli toho, že je možné je hrát prakticky odkudkoli. A skutečně se nám to povedlo. Hra offline je možná.


PLATFORMA

Pro úspěch Hunter Games je klíčová jednoduchost a hratelnost her, kvalitní herní stroj a škálovatelnost systému. Vytvořili jsme proto platformu, jejímž základem je obchod s hrami. Systém umožňuje nezávislým autorům tvořit a prodávat své hry, které hráči a týmy nakupují, hrají a hodnotí. Autoři takto vydělávají a zhodnocují svou kreativitu.

EDITOR

Součástí návrhu je jednoduchý a efektivní editor, ve kterém autoři her hry tvoří a reagují na požadavky a případné postřehy hráčů.

ZKUŠENOST

Ve vývoji tohoto projektu je výhodou, že zakladatelé jsou sami autoři her a s jejich přípravou a realizací mají bohaté zkušenosti. Projekt Hunter Games se vyvinul s her manuálně připravovaných na papíru (známé jako tzv. bojové hry) a až poté vznikla myšlenka hry prostřednictvím mobilního zařízení. Kluci z Hunter Games tedy dobře vědí, co chtějí a potřebují.

VÝSLEDEK

Pro projekt Hunter Games tvoří Qest webové aplikace pro autory, mobilní aplikace pro iOS a Android a prezentační webové stránky, přičemž rozhraní pro koncové uživatele – jak autory her, tak hráče – bude v českém a anglickém jazyce.

TECHNOLOGIE

PHP, Node.js, React.js, Amazon, Swift, Java