Volvista řídí srdcem. ...A do servisu se objednává mobilem


KOMUNIKACE JE ZÁKLAD

Auto Průhonice jakožto autorizovaný dealer a servis pro Volvo, v České republice provozuje čtyři pobočky a měl za cíl zrychlit a zmodernizovati způsob komunikace ohledně jednotlivých zakázek servisu vozidel- Zároveň chtěl i poskytnout marketingový kanál pro další prodeje.

NELEHKÝ PROCES - VÝZVA PRO NÁS

V první řadě se jednalo o odstranění veškerých průtahů a zdlouhavého vyhledávání kontaktů, údajů pro ověření a dalších informací v situaci, kdy zákazník potřebuje objednat servis vozidla - to na straně jedné. Na straně servisu je naopak problematické získat odpověď od zákazníků v řádech minut, tedy v momentě, kdy to zrovna potřebuji.NAŠE ŘEŠENÍ

Volvista celý proces zjednodušuje. Stačí otevřít aplikaci, která obsahuje všechny potřebné kontakty či se rovnou objednat prostřednictvím aplikace na dva kliky. Případně pokud sám zákazník zažívá momentálně problémy, může otevřít aplikaci, natočí problém na kameru a video pošle technikům do servisu. Ti již jsou schopni poradit na dálku, nebo rovnou naplánovat datum opravy. Z pohledu servisu naopak stačí na dva kliky odeslat požadavek na dodatečný servis, což přispívá ke zvyšování tržeb ze servisních prací.

VŠE V JEDNOM

Qest přišel s komplexním řešením obsahující zákaznickou aplikaci, aplikaci pro servisní techniky a zastřešující administrační portál určený například pro recepční a vedoucí servisu. Aplikace není jen komunikačním kanálem. Má řadu praktických funkcionalit. Připomíná expiraci STK, umožňuje nahrání dokumentů, např. zelené karty, asistenční kartu Volvista a konec záruční doby. V základu pak Volvista obsahuje informace o vozidle, kontakty na zaměstnance Auto Průhonice a odesílá notifikace o novinkách ze světa Volvisty a akcích.Servisní technik

Aplikace “Servisní technik” usnadňuje komunikaci směrem ze servisu. Servisní technik může odeslat zákazníkovi video s vysvětlujícím obsahem v případě, kdy je potřeba dalších servisních úkonů. Zákazníkovi přijde notifikace do jeho aplikace nebo odkaz na webovou stránku. Během několika sekund může zákazník reagovat a dodatečné servisní úkony schválit.

PORTAL

Vše zastřešuje administrativní systém ve formě portálu ke správě jednotlivých servisních případů a obecně se zde shromažďují data z aplikací. Portál mimojiné zahrnuje přehled zákazníků, možnost plánování připomenutí návštěvy servisu, aktualizací kontaktů či informací o vozidle a přidávání nových manuálů a mnoho dalšího..


Z PROCESU

SV rámci researche byla realizována řada rozhovorů s potenciálními uživateli a zaměstnanci Auto Průhonice. Na základě výstupů z user/stakeholder rozhovorů byl vypracován design ve spolupráci s designéry, kteří připravili intuitivní formu chatu. Zákazník tak má pocit, že si píše s živým člověkem. Nejsložitější část bylo napojení našeho řešení na interní informační systém Auto Průhonice, kde funguje uzavřený systém jiné společnosti. Propojení všech platforem dohromady v jeden komplexní celek již proběhlo zcela v režii týmu Qest bez problémů.

VÝSLEDEK

Aplikace je postavena na službě AWS neboli modelu "Infrastructure as a Service". Celkově byly vytvořeny tyto části: - nativní aplikace Volvista (iOS a Android) pro koncové uživatele, - aplikace pro servisní techniky (React Native), - administrativní systém (React).

TECHNOLOGIE

React.js, Node.js, Swift, React Native, AWS, MongoDB